Czym jest inteligentny budynek?

Inteligentny dom jest zaawansowanym rozwiązaniem opartym na sieci czujników i jednym, centralnym systemie zarządzania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala EIB / KNX pozwala na łatwy przepływ informacji między elementami składowymi instalacji i daje szerokie spektrum możliwości działania.

Inteligentny, ponieważ...

Dzięki wykorzystaniu informacji z czujników i detektorów inteligentny budynek sam dostosowuje się nie tylko do obecności domowników, ale także do czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie czy wilgotność powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek znacznie poprawia komfort życia codziennego jego użytkowników.

Centralny system zarządzania pozwala wygodnie sterować niemal każdym urządzeniem w inteligentnym domu, a za sprawą zastosowania wizualizacji i podłączenia instalacji do Internetu użytkownik może kontrolować jego działanie z każdego miejsca na świecie.

Integracja całości instalacji z systemem alarmowym i monitoringiem przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa budynku. Inteligentny budynek przeprowadza symulację obecności domowników na podstawie wcześniej zarejestrowanych zdarzeń, co pomaga zniechęcić potencjalnych włamywaczy.

Możliwości, jakie dają inteligentne instalacje są bardzo rozbudowane i ciągle się zwiększają (zobacz cały tekst: inteligentny dom - przykładowe możliwości i funkcje).

Zautomatyzowane przy pomocy magistrali EIB, a przez to racjonalne sterowanie działaniem instalacji codziennego użytku pozwala znacznie ograniczać koszty mediów przez co budynek jest przyjazny środowisku. Inteligentny budynek to obecnie standard zalecany przez Unię Europejską.

Stosowane rozwiązania pozwalają elastycznie dostosowywać działanie instalacji połączonych z EIB w ramach budynku do indywidualnych potrzeb jego użytkowników i dają wiele możliwości w kontekście przyszłej rozbudowy. Dobrze zaprojektowana instalacja elektryczna pozwala unikać kucia ścian, a co za tym idzie wielu zbędnych i uciążliwych remontów.

To tylko niektóre zalety, jakie posiada inteligentny budynek (zobacz cały artykuł: inteligentny dom - główne zalety).

Inteligentny dom w przystępnej cenie

Zagraniczne koncerny zrzeszone pod banderą KNX ustalają ceny na poziomie, który dla polskiego klienta stanowi niejednokrotnie skuteczną zaporę przed inwestycją w inteligentny dom oparty o EIB.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oprócz standardowych instalacji opartych na podzespołach wiodących producentów zagranicznych, oferujemy tańsze rozwiązania bazujące na zaprojektowanych przez nas urządzeniach zgodnych z EIB i KNX, które jakością wykonania, funkcjonalnością i niezawodnością nie odbiegają od niekiedy kilkukrotnie droższych odpowiedników. Inteligentny dom wcale nie musi być bardzo drogi.

Więcej o naszych urządzeniach dowiecie się Państwo na stronie Urządzenia KNX.

Dlaczego Intelektronik?

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu w zakresie elektroniki, automatyki i teleinformatyki. Z tematyką inteligentnego budynku mamy do czynienia od lat, a wykonywane przez nas instalacje EIB z powodzeniem działają w firmach i gospodarstwach domowych w całej Polsce - pracowaliśmy między innymi w takich miastach jak Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Łódź, Warszawa, Gdańsk.

Rzetelnie podchodzimy do problemów naszych klientów. Stawiamy sprawy jasno i konkretnie. Nie ściemniamy, nie mydlimy oczu, nie owijamy w bawełnę.