Urządzenia KNX

Firma Intelektronik to pierwszy polski producent urządzeń zgodnych ze standardem KNX.

Dlaczego zaczęliśmy produkować własne urządzenia?

Polityka cenowa organizacji Konnex zrzeszającej wielkie koncerny jest naszym zdaniem główną blokadą dla rozwoju rynku instalacji inteligentnych. Z kosztem zakupu urządzeń nie idzie w parze ich funkcjonalność ani jakość wykonania.
Spojrzenie doświadczonego elektronika pozwala ocenić, iż koszty podzespołów używanych w urządzeniach zachodnich firm stanowią zaledwie znikomy procent ich ceny. Jej pozostałą część stanowi w większości czysty zysk organizacji i zrzeszonych w niej korporacji.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z instalacjami inteligentnego budynku obnażyło także słabości programowe tych urządzeń i wynikające z nich ograniczenia funkcjonalności.

Produkcja na skalę masową nie sprzyja bezawaryjności działania urządzeń, gdyż nie każda jednostka jest poddawana sumiennym testom i zdarza się, że prosto ze sklepu instalator otrzymuje niedziałające urządzenie.

Dlaczego warto wybrać urządzenia firmy Intelektronik?

Korzystając z podzespołów tej samej klasy co zachodni producenci, ustalamy cenę atrakcyjną dla polskiego klienta.

Urządzenia firmy Intelektronik są produkowane przez doświadczony zespół i poddawane wymagającym procedurom testowym w fazie prototypu. Poprawność działania każdego gotowego urządzenia jest sprawdzana przez podłączenie go do instalacji inteligentnego budynku na kilkanaście godzin.

Architektura (zarówno od strony elektronicznej jak i programowej) naszych urządzeń pozwala na wprowadzenie modyfikacji i dostosowanie ich do indywidualnego charakteru instalacji i potrzeb klienta. Jest to rzadko spotykane rozwiązanie w urządzeniach zagranicznych producentów.

Oprogramowanie naszych urządzeń jest pozbawione największych, najbardziej uciążliwych wad występujących w ich pierwowzorach przy zachowaniu tej samej funkcjonalności.

Oferujemy wsparcie techniczne i okres gwarancyjny dla urządzeń naszej produkcji.

Katalog naszych produktów jest dostępny za pośrednictwem strony oferowane urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!